پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 56
ديروز : 9
افراد آنلاين : 1
همه : 1726
 
ساعت : ۰۷
نویسنده : miracle

چيدمان سفره عقد به كمك تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - باغ عروسي - خدمات مجالس

يكي از زيباترين رسوم و مراسم هاي ايراني در برگزاري مراسم ازدواج ،استفاده از سفره عقد است.

اجزاي سفره عقد علاوه بر زيبايي و تزئين داراي معاني متفاوتي است كه  ريشه در فرهنگ اقوام و نياكان ما دارد.

بعنوان مثال سفره عقد به معني رزق و روزي است كه در اين سفره از مواردي چون گردو ،فندق ،نان ،نبات و بادام استفاده ميشود.علاوه بر اين اجزا آيينه ،قران و شمع از موارد جدايي ناپذير سفره هاي عقد هستند.منظور از قرار دادن آيينه بر سر سفره عقد اين است كه عروس و داماد تصوير خود را در آن ببينند و دل هايشان مانند آيينه صاف و زلال شود.معني شمعدان نيز القاي گرما به زندگي است.گل ها نماد طراوت و شادابي ،سكه در سفره عقد نماد زرق و روزي و بركت ،شيريني و كله قند نماد شيرين كامي و شيريني زندگي ،تخم مرغ نماد تداوم نسل و اسپند نماد دوري از چشم بد است.

و اما در مورد چيدمان و طراحي سفره عقد بكار بردن سليقه و سبك طراحي بسيار مهم است.ولي اين نكته مهم را در نظر بگيريد كه در صورتيكه اصول طراحي و چيدمان را در اين مسئله رعايت نكنيد ،حتي با متقبل شدن هزينه هاي بسيار زياد هم نميتوانيد سفره عقدي مقبول و زيبا داتشه باشيد.اما در كنار اين ،در صورتيكه طراحي متناسبي داشته باشيد حتي با هزينه هاي كم نيز ميتوان بهترين نتايج را گرفت.

در چيدمان سفره عقد ،سبك هاي متفاوتي وجود دارد كه با توجه به بودجه و سليقه خود ميتوانيد يكي از آنان را برگزينيد.در برخي از سبك ها اجزا بسيار تشريفاتي هستند و با تجملات خاصي همراه هستند.اين در صورتي است كه در برخي از سبك ها اجزا بسيار ساده و با طراحي مختصر اماده شده اند.علاوه بر اجزايي كه در سفره عقد استفاده ميشود ،ظروف و وسايل مورد استفاده در سفره عقد نيز جزو مواردي است كه ميتوانيد طبق سليقه و ميزان بودجه اي كه ميخواهيد صرف نماييد ،از برگزار كننده مراسم خود و تشريفات عروسي بخواهيد تا طبق آن چيدمان سفره عقدتان را اجرا نماييد.بعنوان مثال سفره عقد هاي سيلور كه در آن از وسايلي با پايه بلند استفاده ميگردد و يا سفره عقد هاي آيينه دار از محبوبيت زيادي در بين زوجين برخوردار است.

چيدمان سفره عقد در صورتيكه توسط تشريفات عروسي برگزار گردد ،به علت اصولي بودن آن و عدم اصراف در بكارگيري اجزا ،موجب نتيجه اي درخشان و به صرفه خواهد شد.بعنوان مثال در گل آرايي و ميوه آرايي و يا حتي شمع آرايي در صورتيكه بدون دانش اقدام به اين كار نماييد ،ممكن است بر خلاف اينكه هزينه هنگفتي را متقبل شده باشيد ،زيبايي خيره كننده اي را در نتيجه كار ،نداشته باشيد

چيدمان سفره عقد در باغ عروسي كمي متفاوت است و جايگاه عروس و داماد داراي ديزاين متفاوتي است و صد البته زيبايي دوچندان دارد.

چيدمان سفره عقد جزو خدمات مجالس تمامي تشريفات مجالس محسوب مي گردد و شما مي توانيد آن را به دلخواه رزرو نماييد.

چيدمان سفره عقد به كمك تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - باغ عروسي - خدمات مجالس

چيدمان سفره عقد به كمك تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - باغ عروسي - خدمات مجالس

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:خصوصيات باغ عروسي در زمستان
نوشته شده در 1397/9/14 
ساعت : ۱۰
نویسنده : miracle

خصوصيات باغ عروسي در زمستان - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - خدمات مجالس

فصل و مكان اجراي مراسم عروسي يكي از دغدغه هاي تمامي زوجين است .زيرا تمام زوجين علاقه دارند تا مراسم آن ها به بهترين نحو ممكن برگزار گردد.شايد يكي از فصولي كه براي برگزاري اين مراسم بهترين انتخاب ها باشد فصل بهار و پس از آن فصل تابستان و بهترين مكان براي برگزاري يك مراسم ،باغ عروسي باشد.زيرا در اين دو فصل شكوفه ها و گل هاي بهاري و سرسبزي زيبايي كه در باغ عروسي است ،كيفيت اجراي مراسم را دو چندان ميكند.اما پاييز و خصوصا زمستان نيز از زيبايي هايي برخوردارند كه اجراي مراسم شما را بشكلي رويايي پيش ميبرد.علاوه بر كيفيت اجرا و زيبايي مراسمي كه در فصل زمستان برگزار ميگردد ،ميتوان به جنبه مالي آن نيز اشاره كرد.بدين معني كه در زمستان هزينه اجاره باغ عروسي به نسبت فصول بهار و تابستان بسيار كمتر است و در نتيجه ضمن اينكه از زيبايي فصل زمستان در اجراي مراسم خود استفاده نموده ايد ، به اقتصاد خود نيز كمك شاياني كرده ايد.

اما براي اينكه مراسم خود را در باغ عروسي در زمستان برگزار كنيد ،نياز به دانستن چه نكاتي داريد تا از مخاطرات آن در امان بمانيد و يك مراسم ايده آل داشته باشيد و همچنين نياز است تا در مورد خصوصيات باغ عروسي مطالبي را بدانيد.

يكي از مخاطراتي كه برگزاري مراسم عروسي در باغ عروسي دارد مشكل بارش برف و يا باران است اما در صورتيكه اين موضوع را مديريت كرده باشيد موجب رويايي شدن هرچه بيشتر مراسم شما خواهد گرديد.بدين منظور لازم است از تشريفات مجالس خود بخواهيد كه مكاني سرپوشيده را برايتان فراهم آورد تا صورت بارش پيش بيني نشده باران ،شما و ميهمانان شما با مشكل برنخورند و به محيط سرپوشيده هدايت شوند.

علاوه بر اين محيط باغ عروسي با وسايل گرما زا تجهيز شده باشد تا سرماي هوا موجب رنجش ميهمانان شما نشود.

نوع پذيرايي از ميهمانان نيز بايد به نحوي باشد تا علاوه بر گرم كردن آن ها موجب انرژي گرفتن ان ها نيز گردد.بدين منظور از برگزار كننده مراسم خود بخواهيد تا منوي غذايي خود را بشكلي زمستاني به شما ارائه دهد.بعنوان مثال در ابتداي ورود ميهمانان از آن ها با نوشيدني هاي گرم مانند نسكافه ،قهوه و يا كاپوچينو پذيرايي نماييد.اين در حالي است كه در فصول تابستان و بهار ،در بدو ورود ميهمانان از آن ها با نوشيدني هاي خنك پذيرايي ميگردد.

تزئينات باغ عروسي نيز يكي از موارد ديگري است كه در باغ عروسي در زمستان ،بايد بدان توجه نمود تا موجب باشكوه تر شدن و خاطره انگيزتر شدن مراسم شما در ذهن شما و ميهمانانتان گردد.بدين منظور ميتوانيد ازتشريفات عروسي خود بخواهيد تا شاخه هاي لخت و خشك درختان را با شمع تزئين نمايند تا در صورت بارش برف نمايي رويايي برايتان به ارمغان آورد.

و اما در صورتيكه قصد برگزاري مراسم خود در فصل زمستان را داريد ،باغ عروسي شما بايد محيطي را داشته باشد تا به دور از سرماي هوا و بارش برف و باران و در محيطي سرپوشيده بتوانيد نسبت به عكاسي مراسم خود بپردازيد.

همچنين در فصل زمستان به دليل اينكه هوا زودتر از فصول ديگر تاريك ميشود ،لذا بايد باغ عروسي به روشنايي سرتاسري براي تمام محيط باغ مجهز باشد تا در زمان قدم زدن شما يا ميهمانان در باغ عروسي با مشكل مواجه نشويد.

آماده سازي فضاي باغ عروسي جزو خدمات مجالس مي باشد كه در تشريفات عروسي ژوان با بالاترين سطح رضايتمندي مشتري انجام ميپذيرد.

خصوصيات باغ عروسي در زمستان - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - خدمات مجالس

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ساعت : ۱۴
نویسنده : miracle

ايده هاي جالب حرير آرايي در تشريفات مجالس - خدمات مجالس - تشريفات عروسي - باغ عروسي

يكي از انواع پارچه ها كه از لطافت ،نرمي و ظرافت بالايي برخوردار است حرير است .موارد استفاده حرير بسيار است و از جمله آن موارد ميتوان به استفاده از آن بشكل معمول كه مورد استفاده تمام افراد واقع شده مانند استفاده در دوخت پرده و يا استفاده از آن در موارد خاص مانند استفاده در گل آرايي ،شمع آرايي و يا استفاده بعنوان روميزي و يا حتي در دوخت لباس مانند لباس عروس يا تور عروس كاربرد دارد.اما يكي از مواردي كه از حرير در آن استفاده ميشود ،حرير آرايي است كه به تازگي در مجالس و توسط تشريفات مجالس اجرا ميگردد.

حرير آرايي علاوه بر ايده نويي كه به تازگي توسط برخي از تشريفات مجالس در اجراي مراسم انجام ميپذيرد ، باعث تاثير حالتي رويايي و رمانتيك به فضاي مجالسي مانند مراسم ازدواج ،مراسم نامزدي يا عقد ميشود.

استفاده از حرير براي زيباتر شدن هرچه بيشتر فضا به تازگي وارد دنياي برگزاري مراسم شده است بشكلي كه با استفاده از انواع گل يا شمع و يا حتي به تنهايي براي ديزاين محيط برگزاري مراسم استفاده ميشود.

استفاده از حرير ميتواند شامل موارد زير گردد مانند :

استفاده از حرير بعنوان تزئئينات مسير ورود ميهمانان يا عروس و داماد به باغ و يا تالار بشكلي كه توسط سقف كاذب ،چهار چوبي در نظر گرفته شده و از حرير براي سقف و ديوار ها بشكلي رويايي و حالتي كه گويي در مسيري ابر مانند حركت ميكنيد استفاده ميگردد.

ميتوان از حرير براي تزيين سقف و يا ديوار هاي سالن يا بر روي محل نشيمن ميهمانان در باغ استفاده نمود .

علاوه بر اين در بالاي محيط نشيمن عروس و داماد ميتوان از حرير آرايي براي فضاسازي و ايجاد نمايي متفوت استفاده نمود.

همچنين ميتوان در اتاق عقد براي تزيين سقف ، ديوار ها و از همه مهمتر داخل سفره عقد از آن استفاده نمود.بدين منظور از حرير در كنار انواع گل كه گل آرايي نام دارد و شمع آرايي استفاده نمود.

از ديگر موارد استفاده از حرير آرايي در مراسم كه اجراي آن بر عهده تشريفات مجالس و برگزار كننده مراسم است ،استفاده از آن در تزئين ميزها اعم از ميزهاي پذيرايي از ميهمانان يا ميز شام استفاده نمود.همچنين ميتوان براي تزئين صندلي ها از حرير استفاده نمود.

تشريفات مجالس 

تشريفات عروسي

باغ عروسي

خدمات مجالس 

ايده هاي جالب حرير آرايي در تشريفات مجالس - خدمات مجالس - تشريفات عروسي - باغ عروسيايده هاي جالب حرير آرايي در تشريفات مجالس - خدمات مجالس - تشريفات عروسي - باغ عروسي

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:آبشار شكلات در باغ عروسي
نوشته شده در 1397/9/1 
ساعت : ۰۸
نویسنده : miracle

آبشار شكلات در باغ عروسي - تشريفات مجالس - تشريفات عروسي - خدمات مجالس

يكي از رسم و رسومات قديمي ما ايرانيان ،استفاده از انواع شيريني ها در مراسم شادي خود است.علاوه بر اين به دليل متفاوت بودن برگزاري مراسم و تغيير سلايق افراد نسبت به گذشته، تمامي افراد دوست دارند مهمترين شب زندگي خود را بشكلي برگزار نمايند كه متفاوت از ديگر جشن هاي مشابه باشد.بدين منظور زوجين بدنبال ايده هاي ناب هستند.

يكي از جديد ترين متد هايي كه در مراسم ازدواج و خصوصا در باغ عروسي استفاده ميشود ،دستگاه آبشار شكلاتاست.استفاده از شكلات آن به شكل روان يكي از خوشمزه ترين و جذاب ترين بخش هاي پذيرايي در باغ عروسي و يا تالار است.

از اين دستگاه تحت عنوان نام هايي چون دستگاه فواره شكلات ،دستگاه شكلات آب كن و يا دستگاه ذوب شكلات نيز ياد ميشود.

استفاده از آبشار شكلات در سفره عقد و يا در باغ عروسي و تالار ها ،بر روي ميز شام و يا ميز جلوي عروس و داماد است.اما ميتوان از آن بر روي ميزهاي پذيرايي از ميهمانان نيز استفاده نمود.

يكي از مزاياي آبشار شكلات علاوه بر زيبايي كه به ميز ميدهد و به لاكچري شدن مراسم كمك ميكند ،جنبه استفاده خوراكي آن است.زيرا ميتوان با استفاده از تكه هاي ميه ،شكلات و كيك و آغشته نمودن آن ها به شكلات آن ها را ميل نمود.خصوصا براي كودكان حاضر در مجلس ايده مفرح و خوشمزه اي! است.

استفاده از آبشار شكلات تنها مختص به مراسم عروسي نيست و در هر مراسمي نظير جشن نامزدي ،جشن تولد و … ميتوان استفاده نمود.

آبشار شكلات يا فواره شكلات كه به دليل شكل سرازير شدن شكلات آب شده از طبقات بالايي آن به اين نام خوانده ميشود ،يا دستگاه ذوب شكلات ،دستگاهي است كه  قطعات شكلاتي كه در آن ريخته ميشود را ،ذوب نموده و بشكل ذوب شده و مايع از قسمت بالاي آن به سوي لايه هاي پاييني آن سرازير مينمايد شكلي مانند آبشار با فواره را تداعي ميكند.

يكي از خدمات مجالس كه توسط تشريفات عروسي ژوان به شما ارائه ميگردد، آبشار شكلات است.

بسته به برگزاري مراسم عروسي در باغ و يا تالار ، تيم تشريفات مجالس مكان مناسبي براي قرار گيري آبشار شكلات در نظر مي گيرند كه هم در دسترس ميهمانان قرار گيرد و هم در فيلم به شكل مناسبي باشد.

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ميكاپ عروس (قسمت اول)
نوشته شده در 1397/8/29 
ساعت : ۰۹
نویسنده : miracle

ميكاپ عروس - باغ عروسي - تشريفات مجالس

ميكاپ عروس - خدمات مجالس - تشريفات عروسي

يكي از مهمترين خدماتي كه در سالن هاي زيبايي و آرايشگاه ها ارائه ميشود ،ميكاپ عروس است.

البته برخي از تشريفات مجالس نيز ، داراي آرايشگاه هستند كه جزء خدمات مجالس به شمار مي رود .

آرايشگري كه در زمينه آرايش عروس فعاليت ميكند ،علاوه بر ميكاپ صورت بايد مهارت هاي ديگري نظير ناخن آرايي ،آرايش مو و آرايش بدن نيز مهارت داشته باشد.

در صورتيكه در آستانه مراسم ازدواجتان هستيد ،لازم است نكاتي را مد نظر قرار دهيد تا يك ميكاپ مقبول را در مهمترين شب زندگي خودتان داشته باشيد.

در اين مقاله به ميكاپ عروس در زماني ميپردازيم كه دسترسي به آرايشگاه نداشته و قصد خودارايي داريد.

بدين منظور در صورتيكه خودتان اقدام به آرايش خودتان خواهيد نمود و يا فردي كه نسبت به اين كار ماهر نيست اين امر را بر عهده دارد ،اين موارد را در نظر بگيريد تا ميكاپ متناسبي داشته باشيد.

براي پايداري آرايش ،از پنكك استفاده نماييد.بدين منظور ميتوانيد زير سايه چشمتان پنكك زده و سپس نسبت به رسم خط چشم و سايه اقدام نماييد.علاوه بر اين ميتوانيد از پودرهاي فيكس نيز استفاده نماييد.و يا اسپري فيكساتور را پس از آرايشتان بر روي صورتتان اسپري نماييد.

در صورتيكه ابروهاي خالي داريد از سايه هاي ابرو ،مداد ابرو و ريمل ابرو استفاده نماييد.بدين منظور در صورتيكه رنگ موهاي شما روشن است ،رنگ ابرو را دو درجه تيره تر از رنگ موها و در صورتيكه رنگ موهايتان تيره است ،رنگ ابرو را يك درجه روشن تر انتخاب نماييد.

پس از ابرو ها نوبت به چشم ها ميرسد.بدين منظور ميتوانيد از سايه ملايم در گوشه داخلي چشم ها و در گوشه هاي خارجي چشم از سايه تيره تر استفاده نماييد.اين موضوع باعث ميشود كه چشمان شما كشيده تر به نظر برسد.سپس يك خط چشم كشيده را براي چشم ها در نظر بگيريد.

سعي نماييد هنر كانتور و سايه روشن را بياموزيد.سايه روشن براي مواردي بكار ميرود كه در چهره معايبي وجود دارد.بدين معني كه توسط آن بيني را باريك كرده، و يا گونه ها را برجسته نماييد.

در صورتيكه پوست روشني داريد براي رژ گونه از تناژ هاي صورتي استفاده نموده و در صورتيكه رنگ پوست تيره اي داريد از رنگ هايي استفاده نماييد كه تم نارنجي دارند.علاوه بر اين تناز رژ لب و رژ گونه را هماهنگ انتخاب نماييد.

در صورتيكه طرفدار آرايش هاي سبك كلاسيك هستيد ،تناژ هاي دودي و برنزي را براي رژ گونه خود انتخاب نماييد.در اين صورت براي سايه چشم هايتان از رنگ طلايي استفاده نماييد.

براي رژ لب نيز انواع متفاوتي از رژ ها موجودند اعم از رژ لب هاي مات و رژ لب هاي براق كه با توجه به حجم لب هاي خود ميتوانيد يكي از آنها را انتخاب نماييد.بطور كلي رژ لب براق موجب حجيم تر به نظر رسيدن لب ها ميگردد.

نكته مهم :براي اينكه آرايش بهتر بر روي پوستتان بنشيند ،يك روز قبل از مراسم پوست صورتتان را لايه برداري نماييد تا سطح پوست از سلول هاي مرده پاك شده و سطح پوست براي انجام يك آرايش ،صاف و مسطح گردد.

همچنين در صورتيكه قصد استفاده از لنزهاي آرايشي را داريد ،حتما از مارك هاي معتبر استفاده نموده تا در استفاده طولاني مدت موجب قرمزي چشمانتان نگردد.همچنين ضروري است كه چندين بار قبل از مراسم از لنز استفاده نموده تا در صورت بروز حساسيت موجب ريزش اشك و تورم و قرمزي چشم در طول مراسم نگردد.

تشريفات مجالس 

تشريفات عروسي

باغ عروسي

خدمات مجالس 

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ساعت : ۱۱
نویسنده : miracle

بطور حتم شما هم نام فينگر فود را بارها شنيده ايد و يا در ميهماني ها ،مراسم ،عروسي ها و مجالس از انواع آن استفاده نموده ايد.معاني اين عبارت متفاوت است بعنوان مثال غذاي لقمه اي ،غذاي انگشتي ،لقمه هاي كوچك و … .درست است كه عبارت فينگر فود به تازگي وارد دايره لغات غذايي شده و برخي فكر ميكنند كه يك غذاي جديد است ، اما در واقع غذاي جديد نيست.در واقع غذاهايي مانند انواع كوكو و كتلت ،نان و پنير گردو ،نان و پنير سبزي ،سمبوسه و … جزو اين دست از غذاها هستند كه از قديم در ليست غذايي وجود داشتند اما امروزه فينگر فودهاي آمريكايي و فرانسوي جاي خود را به فينگر فودهاي سنتي داده اند و افراد ترجيح ميدهند در مراسم خود از انواع خارجي آن استفاده نمايند.به همين دليل علاوه بر غذاهاي اصلي و انواع سالاد در مراسم عروسي ،ديگر نوع غذايي كه توسط تشريفات كجالس تهيه ديده ميشود ،فينگر فود است.

فينگر فود از دو واژه فينگر به معناي انگشت و فود به معناي غذا است.اين بدان معني است كه فينگر فودها غذاهاي كوچكي هستند كه در ابعاد كوچك تهيه شده و به راحتي توسط دست ،چنگال و يا قاشق خورده ميشود.

و اما فينگر فود در انواع مراسمي كه توسط يك تشريفات مجالس تهيه ميشود به چه گونه اي است؟

فينگر فود در مراسم در ابتداي مراسم شام و بصورت كاملا سرپايي سرو ميشود.دو مدل سرو فينگر فود در مراسم ،بصورت بار و يا شات است كه در اختيار ميهمانان قرار ميگيرد.

يكي از مواردي كه در سرو فينگر فودها در مراسم ها مهم است نحوه چيدن آن ها است .نحوه چيدن فينگر فود بايد به گونه اي باشد كه زيبايي ميز را دو چندان نمايد .علاوه بر اين ظروفي كه فينگر فودها در ان سرو ميشوند بايد زيبايي ديزاين ميز را تحت تاثير قار دهند زيرا به واقع فينگر فودها مانند نگين هاي ميز شام هستند .ضمن اينكه بايد در تمام مسير پذيرايي بشكلي يكنواخت توزيع شده باشد.

علاوه بر اين ،موادي است كه در تهيه فينگر فود يك مجلس رسمي بكار ميرود است.مواد متشكل نبايد احساس سيري به ميهمانان دهد و بعنوان يك پيش غذا و غذاي سبك باشد.

انواع فينگر فود در خدمات مجالس 

تنوع در فينگر فودها بسيار زياد است بطوري كه نميتوان مرزي براي آن ها قائل شد اما بطور كلي سه مدل فينگر فود در ليست غذايي وجود دارد كه با توجه به مراسم خود ميتوانيد يك نوع از آنها را سفارش دهيد:

فينگرفودهاي سرد : اين فينگرفودها در يخچال نگهداري ميشوند و براي مراسم كوچك و غير رسمي كاربرد دارد مانند :تارت الويه ،كاناپ كوكو ،والوان و …

فينگر فودهاي گرم  : اين نوع از فينگر فودها در محل آماده ميشوند و سرو آنها در ظروفي شيك صورت ميپذيرد مانند ،روماكي ،كنتاكي ،اسايسي تايلندي و …

فينگر فودهاي دريايي : از انواع آبزيان تهيه ميشود.انواع ميگو ،ماهي ،سوشي ،صدف و … جزو اين گروه قرار ميگيرند كه طرفداران بسيار زيادي نيز دارد.

محدوديت خاصي براي انتخاب نوع فينگر فود در مراسم وجود ندارد اما بطور كلي در مراسم رسمي تر مانند مراسم ازدواج كه در سالن هاي تشريفات برگزار ميگردد از انواع فينر فود گرم و يا دريايي استفاده شده و در مراسم هايي با تعداد ميهمانان كمتر از فينگر فودهاي سرد استفاده ميشود.

علاوه بر اين فصل مراسم نيز بسيار مهم است بطوريكه در فصول سرد ،اكثرا از فينگر فودهاي گرم استفاده ميكنند.

تشريفات مجالس 

تشريفات عروسي

باغ عروسي

خدمات مجالس 

انواع فينگر فود در تشريفات مجالس - تشريفات عروسي - باغ عروسي - خدمات مجالس

انواع فينگر فود در تشريفات مجالس - تشريفات عروسي - باغ عروسي - خدمات مجالس

انواع فينگر فود در تشريفات مجالس - تشريفات عروسي - باغ عروسي - خدمات مجالس

 

 

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ادكلن عروس و داماد
نوشته شده در 1397/8/24 
ساعت : ۰۷
نویسنده : miracle

ادكلن عروس و داماد - تشريفات مجالس - خدمات مجالس - باغ عروسي- تشريفات عروسي

نكات مهم در انتخاب ادكلن عروس و داماد

يكي از خريدهاي مهمي كه در ليست ملزومات عروسي قرار دارد ،عطر و ادكلن است.

در انتخاب رايحه عطر عروس و داماد بايد بسيار توجه و حساسيت به خرج داد زيرا يكي از مواردي است كه برايتان خاطره سازي ميكند.لذا مهم است كه از چه رايحه اي استفاده ميكنيد.

اما براي انتخاب يك عطر مناسب چه نكاتي را لازم است مد نظر قرار دهيم كه بهترين انتخاب را داشته باشيم؟در اين مقاله قصد بررسي راه كار هايي را داريم كه بتوانيد عطر مناسب را انتخاب نماييد.

چيزي كه واضح است اين است كه هرگز نبايد با توجه به ظاهر يك عطر و اينكه بسته بندي شيكي دارد و يا حتي قيمت بالايي دارد آنرا انتخاب نماييد.چرا كه عطر بر روي پوست هر شخص با شخص ديگر به علت تركيبات شيميايي كه بر روي پوست افراد است ،بويي متفاوت از خود بر جاي ميگذارد.بنابراين اولين كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه عطر را بر روي پوست خود امتحان نماييد و پس از چند دقيقه آن را ارزيابي نماييد.حتما توجه نماييد كه بگذاريد مدتي از اسپري عطر بر روي پوستتان گذشته باشد تا بوي واقعي آن نمايان شود.زيرا بوي واقعي عطر بر روي پوست گرم خود را نشان ميدهد.

هميشه پس از ورود به مغازه عطر فروشي با هجمه زيادي از عطر ها مواجه خواهيد شد كه با بوييدن تنها ۳ الي ۴ عطر به تنهايي ،شامه شما خسته شده و ديگر قادر به تشخيص درست عطر ها نخواهد بود.بنابراين بهتر است قبل از مراجعت به فروشگاه در مورد عطر هايي كه با شامه شما متناسب است تحقيق نماييد.بعنوان مثال در صورتيكه بوهاي تلخ را ميپسنديد نام و قيمت عطرهايي كه رايحه تلخي دارند را جستجو نماييد .

به بوي اوليه و نهايي عطر دقت نماييد.بدين منظور پس از اينكه عطري را بوييديد و از رايحه آن خوشتان آمد آنرا بر روي پوست خود اسپري نماييد و مدتي را صرف نشان دادن بوي نهايي آن نماييد.در صورتيكه از بوي نهايي آن و ماندگاري آن بر روي پوست خود اطمينان حاصل نموديد نسبت به خريد آن اقدام نماييد.

يكي از موارد مهمي كه اكثرا به آن دقت نميكنند فصل برگزاري مراسم است.زيرا انتخاب عطر متناسب ا فصل يكي از ريزه كاري هايي است كه براي انتخاب ادكلن مناسب بايد بدان توجه داشت.يك قائده كلي براي انتخاب عطر اين است كه رايحه عطر مخالف با هواي فصل انتخاب ميشود.به عنوان مثال در فصول گرم از عطرهايي با رايحه خنك يا رايحه هاي جنگل و طبيعت كه موجب القاي خنكي به مخاطب ميشود استفاده و در فصول سرد از رايحه هاي تند و تلخ استفاده ميشود كه حس گرما را به مخاطب عرضه ميدارد.

نكته: مانداري عطرهاي خنك بسيار كم است و سريع رايحه آن ميپرد لذا بايد در طول مراسم به دفعات از آن استفاده نمود.همچنين ماندگاري عطر ها در هواي سرد بيشتر از هواي گرم است زيرا به دليل هواي خنك الكل موجود در عطر بسيار ديرتر تبخير ميشود.

توجه به نوع پوست خود

در صورتيكه پوستي خشك داريد بايد بدانيد كه ماندگاري عطر بر روي آن بسيار كم است اما اين مشكل چاره دارد .بدين منظور ميتوانيد قبل از زدن عطر بر روي پوست خود ،محل اسپري را با يك كرم يا لوسيون چرب نماييد تا موجب ماندگاري بيشتر عطر گردد.اما در صورتيكه پوستتان چرب است نكران ماندگاري عطر بر روي آن نباشيد زيرا بهترين نوع پوست براي استفاده عطر و ماندگاري آن همين نوع از پوست است.

ميزان ماندگاري عطر

واضح است كه هرچه درصد الكل يك عطر كمتر باشد ،ماندگاري آن بر روي پوست بيشتر است زيرا ديرتر تبخير ميشود و اصطلاحا هرچه يك عطر روغني تر باشد ميزان ماندگاري آن بالاتر است.

عطرها به انواع متفاوت زير تقسيم ميشوند.

 • Perfume
 • Esprit de perfume
 • Eau de perfume

در دو مورد اول غلظت عطر بين ۱۵ تا ۴۰ درصد است كه بيشترين ميزان ماندگاري را دارد.ماندگاري اين مدل از عطرها بين ۹ تا ۱۶ ساعت است.و در مدل سوم غلظت عطر بين ۱۰ تا ۲۰ درصد است.ماندگاري اين انواع از عطرها بين ۶ تا ۹ ساعت است.

 • Eau de toilette

اين مدل عطر نيز درصد خلوصي بين ۵ تا ۱۵ درصد دارد.ماندگاري آن نيز بين ۴ تا ۶ ساعت ميباشد.

 • Eau de cologne

اخرين نوع عطر كه جزو ارزانترين مدل هاي عطر است نيز غلظتي بين ۳تا ۸ درصد دارد كه ماندگاري آن بين ۲ تا ۴ ساعت است.

نكته : در صورتيكه هزينه عطر برايتان مهم نيست و بدنبال كيفيت هستيد بهتر است به سراغ پرفيوم ها برويد.

*تشريفات عروسي

*تشريفات مجالس 

*خدمات مجالس 

*باغ عروسي

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:نكات مهم در گريم داماد
نوشته شده در 1397/8/14 
ساعت : ۱۳
نویسنده : miracle

موارد مهم در گريم داماد- خدمات مجالس - تشريفات مجالس

 

گريم داماد شايد در سال هاي گذشته متداول نبوده ولي امروزه بسيار مورد استقبال قرار گرفته است .
در روز عروسي همانطور كه عروس بسيار تغيير مي كند و زيباتر و جذاب تر ميگردد داماد نيز بايد زيبا و جذاب شود.
ممكن است صورت داماد ، به علل مختلف جوش داشته باشد و همين جوش و لك موجب زشت شدن صورت داماد گردد و در عكس و فيلم عروسيرآنطور كه بايد، زيبا و جذاب نباشد.
اگر داماد گريم نكند و اين جوش و لك ها را نپوشاند ، بهترين شب زندگي او برايش زيبا نخواهد بود.
در اينجاست كه اهميت گريم داماد بيشتر خودنمايي مي كند.

نكات مهم در گريم داماد

در اينجا به موارد مهم در گريم داماد اشاره ميكنيم كه دانستن آنها خالي از لطف نيست.

زيرسازي گريم داماد

زير سازي يكي از موارد اوليه و مهم در گريم است.

براي زيرسازي پوست بايد پوست را كاملأ تميز باشدكه براي اينكار بسته به نوع پوست بايد اقداماتي انجام شود.
پاكسازي پوست هاي چرب : پنبه آغشته به آب و الكل
پاكسازي پوست هاي خشك : استفاده از شير پاك كن
سپس از پودر فيكساتور استفاده مي شود.

استفاده از فون گريم

فون گريم كار بسيار سخت و در عين حال مهم مي باشد.
اهميت فون به اين دليل است كه گريمور مي تواند با استفاده از فون، به صورت شما فرم دلخواه را دهد و همچنين عيوب صورت را بپوشاند سپس از فيكساتور استفاده ميشود تا فون صورت فيكس گردد.

مرتب سازي ابرو

ابرو در صورت نقش مهمي دارد به اين دليل كه ابروها ميتواند شما را مهربان، خشن، عصباني، غمگين، بي تفاوت يا … نشان ميدهند.
يك گريمور حرفه اي بايد بتواند ابروهاي شما را متناسب با چهره شما مرتب نمايد.

فرم دهي بيني

فرم بيني را ميتوان با فون و كرم هاي مختلف طوري نمايش داد كه با حالت و سايز واقعي آن بسيار متفاوت باشد . فرم دهي به بيني جزو هنرهاي گريمور است.

فرم  دهي صورت

فرم صورت داراي اشكال گرد، بيضي، مستطيلي و… مي باشد ولي بهترين فرم صورت بصورت بيضي است.
گريمور با استفاده از فون و كرم گريم و كرم پودر به صورت شما فرم مناسب را مي دهد.

يكي از موارد مهم در گريم داماد ، فصل برگزاري مراسم عروسي است.
يكي از علل اهميت آن ، استفاده از وسايل و كرم متناسب با فصل است زيرا كرم و فون مصرفي در فصل گرما و يا شرجي با فصل سرما بسيار متفاوت است.

موارد مهم ديگر :
*رنگ پوست
*رنگ كت و شلوار
*مدل كت شلوار
و…..

اصلاح مو و صورت

اصلاح مو بايد يك هفته قبل از مراسم عروسي انجام شود تا خط قيچي روي مو از بين برود و مدل موي واقعي شما نمايش داده شود.
اصلاح صورت، آنكارد خط ريش و پشت گردن در روز عروسي براي مرتب بودن بيشتر صورت ميگيرد.

خدمات مجالس 

تشريفات مجالس 

تشريفات عروسي

باغ عروسي 

موارد مهم در گريم داماد- خدمات مجالس - تشريفات عروسي

 

 

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ساعت : ۰۸
نویسنده : miracle

يكي از هيجان انگيزترين لحظاتي كه در طول مراسم عروسي اتفاق ميافتد ،لحظه ورود عروس و داماد است.شايد اهميت آن از اين لحاظ باشد كه بسياري از اقوام و فاميل عروس و داماد براي بار اول است كه طرف مقابل را ميبينند.لذا براي اينكه در اين لحظه بهتر به نظر برسيد  و اين ورود با شكوه هرچه تمامتر برگزار شود نكاتي وجود دارد كه در اين مقاله قصد بررسي آن را داريم.علاوه بر آن ميتوانيد با استفاده از ايده هايي جالب لحظه ورودتان را خاطره انگيز نماييد.

يكي از ويژگي هاي تشريفات مجالس ارائه ايده هاي جذاب براي ورود عروس و داماد است . در تشريفات عروسي ايده هاي ورود عروس و داماد جزو خدمات مجالس شامل : گل آرايي ، بادكنك آرايي، آتش بازي و…مي باشد.

اهميت راهروها

در هنگام انتخاب تالار و يا باغ عروسي به مسير پياده روي عروس و داماد تا سالن ميهمانان دقت نماييد.در صورتيكه ميهماني در تالار است با استفاده از يك راهرو يا پلكان و در صورتيكه ميهماني در باغ  عروسي برگزار ميشود عمدتا مسيري سنگ فرش عروس و داماد را از درب ورودي تا محل نشيمن ميهمانان ميرساند.بدين منظور ميتوانيد اين مسير را با گل هايي كه در دو طرف مسير قرار گرفته اند ،بادكنك ،فانوس ،آويزهاي مرواريدي و … تزئين نماييد و لحظه ورود عروس و داماد به سالن با باراني از گلبرگ گل و نورپردازي و نورافشاني ،از آنها استقبال شود.سعي نماييد قبل از ورود عروس و داماد اين مسير را از ازدحام و جمعيت خالي نماييد تا اين لحظه با شكوه تر در فيلمبرداري ثبت شود.

ساقدوش

ميتوانيد براي اينكه به ميهمانان خود براي لحظه ورودتان آمادگي بدهيد از ساقدوش ها استفاده نماييد.بدين منظور قبل از ورود عروس و داماد ساقدوش ها با در دست داشتن پلاكارد و يا شمع و گل ،ميهمانان را براي ورودتان اماده نمايند.همچنين ساقدوش هايتان ميتوانند قبل از ورودتان فرشي از گل را براي قدم گذاشتن عروس و داماد بر روي آن پهن نمايند.بدين منظور مسير كوتاهي از سالن يا باغ عروسي را پيش از ورود عروس و داماد با ريختن گلبرگ بر روي مسير آماده نمايند.

موزيكي خاطره انگيز

ميتوانيد با هماهنگي با مسئولان تالار يا باغ عروسي و گروه موزيك خود ،در لحظه ورود عروس و داماد به سالن ،اهنگي خاطره انگيز را پخش نمايند تا موجب به وجد آمدن هرچه بيشتر ميهمانان و حلقه زدن آن ها در دور شما شود.

استفاده كبوتر

بدين منظور ميتوانيد دو كبوتر را در قفسي قرار داده و به محض ورود عروس و داماد آنها را توسط يكي از نزديكان عروس و داماد يا توسط خود زوجين از قفس آزاد نمود.

اسكورت دو فرشته

ميتوان توسط دو كودك كه با لباس فرشته ملبس شده اند ،عروس و داماد به همراه دو فرشته در حاليكه در جلوي قدم آنها گل ميريزند وارد سالن شوند.

 

بالن هاي قلبي

در صورتيكه مراسم شما در باغ عروسي  باشد ميتوانيد از اين ايده استفاده نماييد.بدين منظور از بالن هاي قلبي استفاده نماييد و در لحظه ورود عروس و داماد به باغ عروسي اين بالن ها رادر هوا رها كنيد.

قدم گذاشتن بر روي ابرها

اين مورد نيز با هماهنگي مسئولين تالار و يا باغ عروسي امكان پذير است.بدين منظور بايد بر روي مسير ورود عروس و داماد با استفاده از يخ خشك حالتي ابر مانند را بوجود آورد گويي عروس و داماد بر روي ابرها قدم ميزنند.

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ساعت : ۱۴
نویسنده : miracle

ايده ورود عروس و داماد - باغ عروسي - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - خدمات مجالس

يكي از هيجان انگيزترين لحظاتي كه در طول مراسم عروسي اتفاق ميافتد ،لحظه ورود عروس و داماد است.شايد اهميت آن از اين لحاظ باشد كه بسياري از اقوام و فاميل عروس و داماد براي بار اول است كه طرف مقابل را ميبينند.لذا براي اينكه در اين لحظه بهتر به نظر برسيد  و اين ورود با شكوه هرچه تمامتر برگزار شود نكاتي وجود دارد كه در اين مقاله قصد بررسي آن را داريم.علاوه بر آن ميتوانيد با استفاده از ايده هايي جالب لحظه ورودتان را خاطره انگيز نماييد.

يكي از ويژگي هاي تشريفات مجالس ارائه ايده هاي جذاب براي ورود عروس و داماد است . در تشريفات عروسي ايده هاي ورود عروس و داماد جزو خدمات مجالس شامل : گل آرايي ، بادكنك آرايي، آتش بازي و…مي باشد.

اهميت راهروها

در هنگام انتخاب تالار و يا باغ عروسي به مسير پياده روي عروس و داماد تا سالن ميهمانان دقت نماييد.در صورتيكه ميهماني در تالار است با استفاده از يك راهرو يا پلكان و در صورتيكه ميهماني در باغ  عروسي برگزار ميشود عمدتا مسيري سنگ فرش عروس و داماد را از درب ورودي تا محل نشيمن ميهمانان ميرساند.بدين منظور ميتوانيد اين مسير را با گل هايي كه در دو طرف مسير قرار گرفته اند ،بادكنك ،فانوس ،آويزهاي مرواريدي و … تزئين نماييد و لحظه ورود عروس و داماد به سالن با باراني از گلبرگ گل و نورپردازي و نورافشاني ،از آنها استقبال شود.سعي نماييد قبل از ورود عروس و داماد اين مسير را از ازدحام و جمعيت خالي نماييد تا اين لحظه با شكوه تر در فيلمبرداري ثبت شود.

ساقدوش

ميتوانيد براي اينكه به ميهمانان خود براي لحظه ورودتان آمادگي بدهيد از ساقدوش ها استفاده نماييد.بدين منظور قبل از ورود عروس و داماد ساقدوش ها با در دست داشتن پلاكارد و يا شمع و گل ،ميهمانان را براي ورودتان اماده نمايند.همچنين ساقدوش هايتان ميتوانند قبل از ورودتان فرشي از گل را براي قدم گذاشتن عروس و داماد بر روي آن پهن نمايند.بدين منظور مسير كوتاهي از سالن يا باغ عروسي را پيش از ورود عروس و داماد با ريختن گلبرگ بر روي مسير آماده نمايند.

موزيكي خاطره انگيز

ميتوانيد با هماهنگي با مسئولان تالار يا باغ عروسي و گروه موزيك خود ،در لحظه ورود عروس و داماد به سالن ،اهنگي خاطره انگيز را پخش نمايند تا موجب به وجد آمدن هرچه بيشتر ميهمانان و حلقه زدن آن ها در دور شما شود.

استفاده كبوتر

بدين منظور ميتوانيد دو كبوتر را در قفسي قرار داده و به محض ورود عروس و داماد آنها را توسط يكي از نزديكان عروس و داماد يا توسط خود زوجين از قفس آزاد نمود.

اسكورت دو فرشته

ميتوان توسط دو كودك كه با لباس فرشته ملبس شده اند ،عروس و داماد به همراه دو فرشته در حاليكه در جلوي قدم آنها گل ميريزند وارد سالن شوند.

 

بالن هاي قلبي

در صورتيكه مراسم شما در باغ عروسي  باشد ميتوانيد از اين ايده استفاده نماييد.بدين منظور از بالن هاي قلبي استفاده نماييد و در لحظه ورود عروس و داماد به باغ عروسي اين بالن ها رادر هوا رها كنيد.

قدم گذاشتن بر روي ابرها

اين مورد نيز با هماهنگي مسئولين تالار و يا باغ عروسي امكان پذير است.بدين منظور بايد بر روي مسير ورود عروس و داماد با استفاده از يخ خشك حالتي ابر مانند را بوجود آورد گويي عروس و داماد بر روي ابرها قدم ميزنند.

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:گل آرايي مراسم عروسي
نوشته شده در 1397/8/3 
ساعت : ۰۹
نویسنده : miracle

يكي از عواملي كه موجب خاص بودن مراسم عروسي ميگردد ،نحوه گل آرايي مراسم عروسي است.لذا تزئين فضا و سالن يا باغ توسط گل ها از اهميت بالايي برخوردار است.گل آرايي انواع متفاوتي دارد.از گل آرايي ميزهاي پذيرايي ،گل آرايي راهروها ،گل آرايي فضاي داخلي گرفته تا گل آرايي محل نشيمن عروس و داماد و …همچنين تزئين ماشين عروس و دسته گل عروس نيز جزو گل آرايي مراسم عروسي محسوب ميشوند.

اهميت گل آرايي انجايي به چشم مي آيد كه تكميل كننده ديگر نكات تداركات مراسم عروسي من جمله فيلم برداري يا نورپردازي است و هرچه اين كار حرفه اي تر انجام گيرد ،ديگر مراحل بيشتر به چشم ميايد.علاوه بر اين موجب زيبا و رويايي تر شدن فضا ميگردد.

در اين نوشته قصد معرفي چندين ايده از تزئين مراسم عروسي را داريم.با ما همراه باشيد:

گل آرايي در تشريفات عروسي

گل آرايي جايگاه عروس و داماد

پر واضح است كه تمامي عكس هاي عروسي و مهمترين سكانس هاي فيلمبرداري از اين قسمت گرفته ميشود.پس مهمترين محل براي گل آرايي اين مكان است و بايد اين جايگاه به نحو احسنت تزئين شود.ميتوانيد براي جايگاه عروس و داماد يك كمان گل كه بالاي سر آنها تعبيه شده استفاده نماييد.براي زيبا تر شدن اين نوع از گل آرايي ميتوانيد از گوي هاي كريستالي كه از لابلاي گل ها آويزان هستند استفاده نماييد.

تاج گل ساقدوش

ميتوانيد براي كودكان و يا ساقدوش هاي خود تاجي از گل سفارش دهيد .اين ايده براي ساقدوش هاي شما ،آنها را مانند فرشتگان در نظر ميهمانان جلوه ميدهد.

گل آرايي ميز ميهمانان

ميز ميهمانان يكي از مواردي است كه در اكثر مراسم حتي بصورت محدود مورد تزئين قرار ميگيرند.بدين منظور ميتوانيد از گل هاي ميخك فرنگي ،اركيده و يا ادريسي استفاده نمود.

گل آرايي ميز شام

ميز شام نيز يكي از مواردي است كه در اكثر مراسم مورد گل آرايي قرار ميگيرد زيرا اين ميز علاوه بر احترامي كه به ميهمانان منتقل ميكند ،يكي از سكانس هاي مهم در فيلمبرداري نيز هست.

پذيرش تمام سفيد

در اين نوع از گل آرايي ،تمامي گل ها به رنگ سفيد هستند و پس زمينه نيز با رنگ سفيد است.اين نوع گل آرايي مانند تونلي با تم سفيد است.

دسته گل عروس

يكي از ديگر موارد گل آرايي كه در مراسم عروسي صورت ميگيرد ،دسته گل عروس است كه متناسب با لباس عروس و مشخصات ظاهري او سفارش داده ميشود.از انواع دسته گل عروسميتوان به مدل هاي آبشاري ،حلقه و يا شاخه گل بدون تزئئين اشاره نمود.

لوستر گل

ميتوانيد به جاي استفاده از لوستر كريستال ، از لوستري كه با گل تدارك ديده شده استفاده نماييد.در اين لوستر گل ها بشكل آويزان از يك حلقه پيچيده شده اند.ميتوانيد باي زيباتر شدن اين لوستر از اويزهاي كريستالي در بين گل ها نيز استفاده نماييد.

باغ وارونه

يكي از ايده هاي ناب براي تزيين مراسم عروسي ،ايده باغ وارونه است.بدين معني كه گل ها از سقف بشكل وارونه آويزان ميشوند.در ميان گل هايي كه از سقف آويزان شده اند لوسترهاي كريستالي بسيار جلوه زيبايي به محيط خواهند داد.

گل آرايي مسير عروس و داماد

ميتوان براي مسيري كه عروس و داماد و يا ميهمانان از درب ورودي تا تالار و يا باغ عروسي طي ميكنند را توسط گل ها تزئين نمود.

تزئين كيك با گل

ميتوانيد بجاي عروسك ها خميري يا پلاستيكي بر روي كيك ،از گل هاي طبيعي براي تطئين روي كيك استفاده نماييد.بهتر است براي اين منظور از گل هاي شيري،ليمويي يا صورتي ملايم استفاده نمود.

گل آراييحروف اول اسم عروس و داماد

ميتوان حروف اول اسامي عروس و داماد را به شكل اويزهايي كه با گل تزئين شده اند ،از پشت جايگاه عروس و داماد آويزان نمود.

گل آرايي ورودي مراسم عروسي

گل آرايي ورودي مراسم به معني محترم شمردن مقدم ميهمانان است.بدين منظور ميتوانيد براي جلوگيري از پلاسيده شدن گل ها متاثر از تغييرات آب و هوايي از گل هاي مصنوعي كه شباهت زيادي به گل هاي طبيعي دارند استفاده نمود.

نحوه گل آرايي مراسم عروسي

گل آرايي مراسم عروسي به چند مورد بستگي دارد اعم از فصل برگزاري مراسم ،محل برگزاري مراسم ،بودجه اي كه بدين منظور در نظر گرفته شده است و سليقه زوجين.شما ميتوانيد با توجه به تمام اين موارد گل آرايي را از  تشريفات مجالس خود بخواهيد.

 

 

 

دسته گل عروس - خدمات مجالس گل آرايي مراسم عروسي - تشريفات عروسي گل آرايي مراسم عروسي - باغ عروسيگل آرايي مراسم عروسي - تشريفات عروسيگل آرايي مراسم عروسي - خدمات مجالس

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:انتخاب دسته گل عروس
نوشته شده در 1397/7/29 
ساعت : ۰۹
نویسنده : miracle

 

انتخاب دسته گل عروس شايد به نظر كار آساني باشد اما براي بهتر ديده شدن عروس و لباس او بايد به نكات ريزي توجه نمود تا با انتخاب صحيح آن موجب بهتر ديده شدن عروس و لباس عروس شويم.

شما براي انتخاب دسته گل عروس چه نكاتي را در نظر ميگيريد؟

رنگ؟نوع گل؟تزئينات آن؟تعداد شاخه گل ها؟و …؟

اما آيا ميدانيد در صورتيكه در انتخاب دسته گل عروس به خطوط اندامتان توجه ننماييد ،هرچند كه آن دسته گل زيبا و حرفه اي تهيه شده باشد ،باز هم موجب بهم ريختگي ظاهر شما خواهد شد؟

نكات مهم در انتخاب دسته گل عروس

 • شاخه گل يا دسته گل

در ژورنال هاي اروپايي و در سال هاي اخير استفاده از شاخه هاي گل طبيعي بدون تزئين بجاي دسته گل استفاده ميشود.همچنين ميتوانيد از گل هايي مشابه با شاخه هاي گلي كه در دست خواهيد گرفت بر روي موهاي خود نيز استفاده نماييد.

 • استفاده از گل مصنوعي ،هرگز

در دهه هاي گذشته استفاده از گل هاي مصنوعي رواج دشت اما امروزه ديگر استفاده از گل هاي مصنوعي مرسوم نيست و گل هاي مصنوعي جاي خود را به گل هاي طبيعي داده اند كه موجب شادابي و طراوت ميشوند.

 • خلاقيت بخرج دهيد

بجاي اينكه شما هم مانند ديگران از گل هاي رز سفيد و سرخ استفاده نماييد ،سعي كنيد كمي خلاق تر باشيد و گل هايي نظير ادريسي يا اركيده را در دسته گل خود استفاده نماييد.كليشه اي رفتار نكنيد.حلقه هاي گلي كه از ساعد اويزان ميشوند بسيار تكراري شده اند و ديگر به چشم نمي ايند.

 • به فصل برگزاري مراسم توجه نماييد

اگر كمي خلاقيت به خرج دهيد ،ميتوانيد با استفاده از رنگ ها متناسب با فصل برگزاري مراسم ،گل هايتان را انتخاب نماييد.به عنوان مثال در فصل بهار گل هايي با رنگ بنفش و صورتي ،در فصل پاييز گل با تم رنگي قرمز و نارنجي و در فصل زمستان رنگ گلها را به رنگ سفيد انتخاب نماييد.

 • به لباس عروس خود توجه نماييد

يكي از المان هاي موثر در انتخاب دسته گل عروس ، لباس عروس است.در صورتيكه جلوي لباس شما تزئينات زيادي دارد و قصد داريد كه جلوي لباستان به چشم بيايد ،دسته گلي كوچك انتخاب نماييد.در صورتيكه دامن لباس شما ساده است از گل هايي استفاده نماييد كه حالتي آبشاري دارد.

 • به اندام خود توجه نماييد

در صورتيكه قدتان بلند است از دسته گلي بلند استفاده نماييد.حتي در قدهاي بلند استفاده از مدل هاي آبشاري جالب به نظر ميرسد. و اگر قدتان كوتاه است بهتر است از دسته گل بزرگ استفاده نكنيد .زيرا موجب كوتاه تر ديده شدن قدتان خواهد شد.

 • رنگ دسته گل

براي انتخاب رنگ دسته گل به رنگ پوستتان دقت نماييد.همچنين تم رنگي آرايشتان نيز در انتخاب رنگ گل ها اهميت دارد.اگر رنگ پوستتان روشن است از رنگ هاي تند و تيره استفاده نكنيد زيرا موجب رنگ پريده تر ديده شدن خواهيد شد.از تركيب رنگ ها نهراسيد.اگر از تنوع رنگي در دسته گل خود استفاده نماييد (به شرطيكه تناسب رنگي را نيز رعايت نماييد) ميتوانيد دسته گلي بسيار شكيل داشته باشيد.

 • مكان عروسي

شايد به نظرتان بي ربط بيايد اما در انتخاب نوع گل هاي دسته گلتان به محيط برگزاري مراسم نيز دقت نماييد.اگر محل برگزاري مراسم باغ  عروسي است ، ميتوانيد از انواع گل هاي بو دار استفاده نماييد.اما در صورتيكه براي مراسم خود تالار يا يك فضاي بسته را در نظر گرفته ايد ،بهتر است از گل هاي بدون بو استفاده نماييد.

 • به گرده گل ها توجه كنيد

گرده گل ها موجب رنگي شدن لباس شما خواهند شد و ظاهر شما را شلخته نشان ميدهند.همچنين در صورتيكه آلرژي داريد بهتر است از گل هايي كه گرده زيادي دارند استفاده نكنيد زيرا موجب عطسه شما خواهد شد.

انتخاب دسته گل عروس - خدمات مجالسدسته گل عروس - تشريفات مجالس مدل دسته گل عروس - تشريفات عروسي جديدترين مدل دسته گل عروس - تشريفات مجالس - تشريفات عروسي دسته گل عروس - خدمات مجالس - باغ عروسي

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:جديدترين مدل ماشين عروس ۲۰۱۸
نوشته شده در 1397/7/23 
ساعت : ۱۲
نویسنده : miracle

 

تزئين ماشين عروس يكي از مراحلي است كه در روز موعود صورت ميپذيرد و اين عمل مطابق با سليقه عروس و داماد و صد البته بودجه در نظر گرفته شده توسط آنان انجام ميشود.براي تزئين ماشين عروس ايده هاي متفاوتي اعم از تزئين به گل ،تور ،روبان ،بادكنك و … وجود دارد .البته اين نكته را بايد مد نظر داشت كه مد ماشين اعم از كلاسيك ،مدرن و يا كروك در استفاده از اين موارد بي تاثير نيست.

برخي از تشريفات عروسي ، داراي خدمات مجالس ماشين عروس هستند و ماشين عروس اجاره ميدهند تا شما وقت خود را براي يافتن ماشين عروس مورد نظر خود ، تلف نكنيد.

خدمات مجالس ژوان با به روز ترين متدهاي تزيين ماشين عروس آماده خدمات رساني به شما عزيزان مي باشد.

ماشين عروس كلاسيك يا مدرن؟

بطور كلي براي گزينش ماشين عروس دو گزينه پيش رو داريم:

ماشين عروس كلاسيك و ماشين عروس مدرن.

اگر تم عروسي شما قديمي است ،بعنوان مثال سفره عقد خود را سنتي انتخاب نموده ايد ،ميتوانيد از ماشين هاي كلاسيك استفاده نماييد.اين نوع از ماشين ها در شرايط خاص و با يك راننده مخصوص اجاره داده ميشوند.البته در برخي شرايط ،تشريفات مجالس  اين اتومبيل ها را بدون راننده اجاره دهند.

در اجاره ماشين عروس و انتخاب مدل ،فصل برگزاري مراسم را در نظر داشته باشيد.به عنوان مثال در صورتيكه مراسم شما در فصل تابستان است انتخاب يك ماشين كلاسيك گزينه خوبي نيست.زيرا اين ماشين ها از سيستم سرمايشي برخوردار نيستند و با توجه به گرماي هوا موجب بهم ريختن آرايش عروس خواهند شد.

ماشين عروس بي راننده يا با راننده؟

هر كدام از اين انتخاب ها مزايا و معايب ودش را دارد اما اگر دوست داريد شب عروسي خود را بدون دغدغه ترافيك و تصادف و خسارت طي نماييد بهتر است از خدمات با راننده استفاده نماييد .اما در صورتيكه شما و يا عروس خانم احساس ناراحتي و معذب بودن داريد هم ميتوانيد از خدمات بدون راننده استفاده نماييد.

ايده براي تزئينات ماشين عروس

روش هاي متفاوتي وجود دارد كه با توجه به آنها ميتوانيد يك ماشين عروس خاص و منحصر بفرد داشته باشيد كه اين انواع را با توجه به مدل ماشين عروس ميتوانيد برگزينيد.

تزئين ماشين با گل 

گل آرايي ماشين عروس يكي از شيوه هايي است كه هرگز از مد نمي افتد و اين روش به تنهايي و يا تلفيقي از روش هاي ديگر بكار ميرود.در اين روش از گل هاي ليليوم ،رز ،ميخك فرنگي ،ژربرا ،مريم ،اركيده ،ژيپسوفيلا و يا گل هاي افتابگردان و لاله نيز استفاده ميشود كه بصورت خطي و متمركز بر روي كاپوت بكار ميروند.استفاده پراكنده از گل ها نيز ايده جديد و جالبي براي كم كردن هزينه ميباشد.

تزئين ماشين با تور و روبان

از دگر روش هايي كه علاوه بر جديد و خاص بودن ،باعث صرفه جويي در بودجه شما ميشود ،استفاده از تور و روبان براي آرايش ماشين عروس است.در اين روش علاوه بر روبان و تور ،از عروسك هايي كه نماد عشق است مانند قلب نيز استفاده ميشود.

تزئين ماشين عروس به روش اروپايي

اخيرا روش هايي مد شده كه به روش هاي اروپايي و با استفاده از يك سري اكسسوار صورت ميپذيرد.براي اين روش ميتوان از اويزان نمودن بادكنك و يا گلوله هاي كاموايي از عقب ماشين و يا نصب تابلو كه اسامي عروس و داماد بر روي آن حك شده و يا پوم پوم هاي رنگي و بزرگ استفاده نمود.توجه نماييد كه در صورتيكه از اين روش ميخواهيد استفاده نماييد ،تركيب آن با گل آرايي موجب شلخته نشان دادن ماشين خواهد شد .

جديدترين مدل ماشين عروس - خدمات مجالس مدل ماشين عروس 2018 - تشريفات عروسي ماشين عروس -باغ عروسي ماشين عروس 2018 - خدمات مجالس جديدترين مدل ماشين عروس - تشريفات عروسي جديدترين ماشين عروس - تشريفات مجالس مدل ماشين عروس - باغ عروسي

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:ساعت : ۰۶
نویسنده : miracle

 

خريد سرويس طلاي عروسي يكي از مراحلي است كه از محبوبيت بسياري برخوردار است .اين خريد در عين شيريني كه دارد ،همراه با دغدغه هاي بسياري است.به عنوان مثال عروس خانم ها بدنبال يك سرويس طلاي شيك و مد روز هستند و داماد ها نگران قيمت آن هستند!

سرويس هاي طلا آنقدر تنوع دارند كه براي هر نوع سليقه و متناسب با هر بودجه اي انتخابي وجود دارد.

بصورت كلي دو نوع طلا وجود دارد.طلاي سفيد و طلاي زرد.كه امروزه طلاي سفيد به دليل شيك بودن آن از طرفداران بسياري برخوردار است.ناگفته نماند كه بيس و پايه اصلي طلاي سفيد نيز ،طلاي زرد است كه توسط فعل و انفعالاتي به ماهيت رنگ سفيد ميرسد.

اين نكته را مد نظر داشته باشيد كه طلاي سفيد در هنگام خريد قيمتي بالاتر از طلاي زرد دارد و در هنگاميكه قصد فروش آنرا داشته باشيد به قيمت پايين تري از شما خواهند خريد.بنابراين اگر به فكر پس انداز هستيد سعي نماييد كه از انواع زرد طلا ،سرويس طلاي عروسي خود را انتخاب نماييد.

عيار طلا معياري براي ناخالصي آن

در مورد عيار طلا ،بايد گفت كه ميزان ناخالصي موجود در طلا را با عيار آن ميسنجند.طلاي ۲۴ عيار با خلوص ۹۹/۹۵ درصد و طلاي ۱۸ عيار با خلوص ۷۵ درصد ،جزو طلاهايي هستند كه عيار بالايي دارند.البته طلاهايي هم وجود دارد كه از عيار بسيار كم برخوردارند.بعنوان مثال طلايي وجود دارد ه ميزان عيار آن ۶ است و درصد بسيار جزيي از طلا را دارا ميباشد.

سرويس طلاي عروس

همانطور كه قبلا نيز ذكر شد طلا داراي دو رنگ سفيد و زرد است كه هرچه درصد ناخالصي آن يعني عنصر مس در آن بيشتر باشد ،رنگ آن به قرمز متمايل ميشود.هناصر تشكيل دهنده يك سرويس طلا اعم از گردنبند ،گوشواره ،دستبند و در مواقعي يك انگشتر هستند .

اما درمورد خريد سرويس طلا نكاتي وجود دارد كه با توجه بدان ها ميتوانيم انتخابي مناسب داشته باشيم.

 • به رنگ پوستتان توجه نماييد.در صورتيكه پوست شما سفيد است ،بهتر است از طلاي سفيد استفاده نماييد تا جلوه بيشتري به رنگ پوست شما بدهد و موجب درخشان تر به نظر رسيدن آن شود.
 • در صورتيكه پوست شما گندمگون است ،بهتر است از طلاي زرد استفاده نماييد كه پوست شما را مانند اشعه خورشيد تابان نشان دهد.
 • در هنگام خريد سرويس به قفل گردنبند و دستبند توجه نماييد و در صورتيكه قفل آن معيوب است از فروشنده بخواهيد كه قفل را تعويض نمايد و نه تعمير!
 • اگر جزو افرادي نيستيد كه زود به زود وسايل خود را تعويض مينمايند ،بهتر است از مدل هايي استفاده نكنيد كه طبق مد روز ساخته شده اند ، زيرا س از مدتي اين سرويس ها از مد ميافتند و شما به ناچار مجبور به استفاده از آنها خواهيد بود.اما در صورتيكه انتخاب شما بر اساس مد نباشد ميتوانيد ساليان سال از ا«ها استفاده نماييد و دغدغه از مد افتادن آنرا نداشته باشيد.
 • در هنگام انتخاب سك سرويس طلا به تناسب اندام خود دقت نماييد.در صورتيكه هيكلي لاغر داريد از سرويس هاي سنگين و شلوغ استفاده نكنيد و اگر هيكل شما پر است بهتر است سرويس شما داراي سنگ باشد و پر كار.
 • در صورتيكه سرويس انتخابي شما داراي سنگ هاي گران بها است دقت نماييد كه رنگ هاي اين سنگ ها اعم از سبز ،قرمز ، زرد و … با هر لباسي همخواني ندارد .بنابراين بهتراست تعداد سنگ ها كمتر باشند يا از سنگ هاي رنگي در ساخت سرويس منصرف شويد.
 • در صورتيكه از يك طلافروشي غير آشنا خريد ميكنيد ،از اصالت نگين ها اطمينان حاصل نماييد.
 • غير از طلاي ايتاليايي كه در دنيا مطرح است ،سعي نماييد از خريد طلاي خارجي اجتناب نماييد زيرا علاوه بر اينكه عيار كمي دارد از اجرت ساخت بالايي برخوردار است.
 • در صورتيكه پس از انجام معامله متوجه دريافت سود نامتعارف توسط فروشنده شديد و يا هرگونه تخلف ديگر اعم از فروختن نگين غير اصل ، با در دست داشتن فاكتور طلا به اتحاديه طلا فروشان مراجعه نماييد.اما فاكتور بدون مهر ،مانند چك بدون امضا از هيچ ارزشي برخوردار نيست.

و اما در مورد انواع مختلف طراحي سرويس طلا ميتوان به مدل هاي نگين دار ،بدون نگين ،ايتاليايي ،ايراني ،زرد و سفيد اشاره نمود كه به اختصار به بررسي آنان ميپردازيم.

در سرويس هاي بدون نگين ،بر روي بدنه طلا شاهد تراش هاي ظريفي هستيم كه در صورتيكه نور به آن بتابد مانند نگين عمل ميكنند و تلالويي به مانند نگين را از خود بر ميگردانند.اين مدل ها از ديگر اقلام نگين دار سرويس طلا به صرفه تر هستند زيرا علاوه بر آنكه ظاهري شبيه به سرويس نگين دار دارند ،در زمان خريد هزينه بيشتري بابت نگين ها نخواهيد پرداخت.همچنين در صورتيكه نگين ها اتمي باشند در زمان فروش وزن نگين ها از طلا كسر نخواهد شد و مجبور به فروختن آن با ضرر نخواهيد شد.

سرويس هاي نگين دار از قيمت بالاتري نسبت به نوع بدون نگين آن برخوردارند.حتي اگر نگين بكار رفته بر روي سرويس شما از نوع اتمي باشد هم ميزاني وزن به طلاي شما ميافزايد و شما معادل قيمت طلا را بابت خريد نگين هايي بي ارزش خواهيد پرداخت.اما در كنار اين هستند مگين هاي گران قيمتي مانند الماس ،برليان ،ياقوت ،فيروزه و… كه بر روي طلا بكار ميرند و قيمت آنها جداي از قيمت طلا محاسبه ميگردد.به عنوان مثال قيمت الماس بر اساس وزن آن يعني قيرات آن محاسبه ميگردد.

طلاي ايتاليايي يكي ديگر از انواع سرويس طلا است كه از انواع ايراني آن گران تر است .زيرا از كيفيت بالاتري در ساخت آن استفاده شده است و ظرافت و درخشش بيشتري دارد.

تشريفات عروسي

تشريفات مجالس 

باغ عروسي

خدمات مجالس

زيباترين مدل سرويس طلاي عروسجديدترين مدل طلا و جواهر عروس 2018سرويس جواهر عروس - تشريفات عروسي جديدترين مدل سرويس طلاي عروس - باغ عروسي مدل طلاي عروس - تشريفات مجالسجديدترين سرويس طلاي عروس - خدمات مجالس

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:باغ عروسي در تهران
نوشته شده در 1397/7/17 
ساعت : ۱۱
نویسنده : miracle

 

باغ عروسي در تهران - خدمات مجالس باغ عروسي در تهران - تشريفات عروسي

امروزه تمايل جوانان به برگزاري مراسم ازدواجشان در باغ عروسي بيشتر از گذشته شده است زيرا فضاي باغ عروسي  با محيط مفرحي كه برايشان فراهم مي اورد ،خاطره خوشايندي را برايشان ثبت خواهد نمود.

اما يكي از اصلي ترين گزينه هايي كه براي مراسم عروسي بايد در نظر داشته باشيم ،ميزان بودجه اي است كه براي مراسم خود در نظر گرفته ايم و قصد داريم طي مراسم آنرا به مصرف برسانيم.

در صورتيكه بودجه شما محدود نيست ،برايتان اهميتي ندارد كه باغ عروسي كه ميخواهيد انتخاب نماييد گران باشد يا ارزان.اما شرايط زماني سخت ميشود كه بودجه ما محدود باشد و به دنبال يك باغ عروسي متناسب با بودجه خود و با بهترين شرايط باشيم.اين نكته را از ياد نبريد كه هميشه قيمت كم و پايين به معني خدمات مجالس بي كيفيت نيست، بلكه هستند باغ هايي كه با كم كردن برخي آيتم ها بر كيفيت ديگر امكانات مي افزايند.به عنوان مثال گل آرايي را محدود كرده و بر كيفيت غذا مي افزايند.

اما بطور كلي هزينه يك باغ عروسي در تهران با توجه به مواردي تعيين ميشود كه در ادامه ذكر خواهيم نمود.

از جمله مواردي كه در قيمت باغ عروسي موثر است :امكانات باغ اعم از اينكه ميزان وسعت آن چه ميزان است؟و اينكه آيا از امكانات سالن مسقف برخوردار است يا خير؟امكاناتي نظير كافي شاپ،بازارچه و يا سفره خانه سنتي نيز در قيمت تمام شده موثر است.

تشريفات مجالس ژوان داراي بهترين و البته بيشترين باغ عروسي در تمامي مناطق تهران و همچنين حومه تهران مي باشد.

تيم تشريفات عروسي ژوان متناسب با بودجه و همچنين سلايق شما داراي پكيج هاي پيشنهاداتي ميباشد كه بهترين و باكيفيت ترينخدمات مجالس را در باغ عروسي به شما عزيزان ارائه دهد .

منطقه اي كه باغ در آن واقع شده نيز يكي ديگر از فاكتورهاي مهم در تعيين قيمت باغ عروسي  است.بعنوان مثال باغي كه در حومه تهران و با فاصله يك ساعته از شهر قرار دارد با باغي كه در منطقه سعادت آباد واقع است، تفاوت قيمت فاحشي دارد.

همچنين امكاناتي چون اتاق عقد نيز در قيمت تمام شده باغ عروسي تاثير دارد.

اما علاوه بر موارد گفته شده مواردي چون : وسعت پاركينگ ، مبلغ ورودي  ميهمانان، حق سرويس ،ماليات بر ارزش افزوده و … در قيمت نهايي يك باغ عروسي تاثير بسزايي دارد.دقت نماييد باغ عروسي هاي بسياري وجود دارند كه براي مبلغ ورودي تخفيف قائل شده و يا آن را دريافت نميكنند بجز در مواردي كه مراسم در پايان هفته و يا تعطيلات رسمي برگزار گردد.

تا بدينجا هزينه هاي اصلي يك باغ عروسي را ذكر نموديم.اما علاوه بر اينها يكسري هزينه هاي جانبي نيز وجود دارد كه ميتوانيد آنها را حذف و يا كم نماييد تا به قيمت متناسب با بودجه خود دسترسي پيدا كنيد.بعنوان مثال گل آرايي ،نور پردازي ،شمع آرايي و يا بادكنك آرايي كه جزو تزئينات باغ هستند و ميتوان بطور كلي از آنان صرف نظر كرد جزو اين خدمات هستند.

نكته : يكي از عواملي كه در قيمت باغ عروسي تاثير گذار است ،فصل برگزاري مراسم است.بنابراين در صورتيكه با محدوديت بودجه مواجه ايد ، ميتوانيد باغ را در فصل پاييز و يا زمستان اجاره نماييد.البته در اين موارد بايد باغي را انتخاب نماييد كه از محيطي مسقف برخوردار است تا در صورت نياز ميهمانان را به داخل سالن هدايت نمود.

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:جديدترين مدل سفره عقد ۲۰۱۸
نوشته شده در 1397/7/15 
ساعت : ۱۰
نویسنده : miracle

سفره عقد و المان هايش در حقيقت تصويري از شكل گيري خانواده است.اين جزئيات شامل قرآن ،آيينه و شمعدان ،نبات ،مغزهايي مانند گردو /فندق و بادام ، نان  و پنير سبزي ,كله قند و عسل است.برخي از خانواده ها نيز بنا بر رسومات خاص خود اسفند ،گندم يا برنج ،چاي و رازيانه را نيز در سفره عقد ميگنجانند..

در قديم الايام سفره عقد بشكلي سنتي چيده ميشد و وسايل سفره عقد از منزل داماد به منزل عروس برده شده و توسط خانواده عروس چيده ميشد.اما امروزه با تغيير سلايق آغلب زوجين تمايل دارند كه اين سفره با تزئيناتي همراه باشد كه به روزترين ها را شامل شود.بعنوان مثال گل آرايي و ميوه آرايي همراه با به روز ترين روش ها موجب زيباتر شدن هرچه بيشتر سفره عقد ميشود.

چيدمان كلي سفره عقد

بطور كلي آيينه و شمعدان را بالاي سفره و درست در مقابل عروس و داماد بطوري قرار ميدهند كه تصوير عروس و داماد درون  آيينه قابل ديدن باشد.در قديم كه سفره ها كوچك تر بود ،قرآن را در نزديكي آيينه و شمعدان قرار ميدانند اما امروزه كه سفره ها بشكلي گسترده تر چيده ميشوند ،قران را نزديك به عروس و داماد قرار ميدهند بشكلي كه دسترسي عروس و داماد به هنگام قرائت صيغه عقد به آن آسان باشد.همچنين به منظور زيباتر شدن طراحي سفره عقد ميتوانيد قران را بر روي رحل قرار داده و يا بر روي سجاده بگذاريد.

اما بطور كلي چند سبك در چيدمان سفره عقد وجود دارد كه در ادامه به بررسي آن ها ميپردازيم:

چيدمان سفره عقد به سبك مدرن

اين نوع از چيدمان سفره عقد امروزه از طرفداران بسياري برخوردار است.در اين نوع از چيدمان اجزاي اصلي آب و آيينه است.همچنين شمع و گل نيز در اين سبك استفاده زيادي دارد.استفاده از ظروف محدوديت خاصي ندارد اما اصولا جنس ظروف از شيشه و يا كريستال است.ميتوان درون ظروف آب ريخته و ميوه هايي نظير سيب قرمز و يا انار داخل آنها انداخت.همچنين بكار بردن گلبرگ گل نيز زيبايي خاصي به سفره ميدهد.

در نگاه اول به اين نوع از سفره عقد چيزي كه جلب توجه ميكند آئينه ،شمع و گل است و اجزاي اصلي سفره در حاشيه قرار دارند.

در زير سفره نيز بجاي پارچه از ايينه استفاده ميگردد.اما در صورتيكه قصد داريد هزينه شما به حداقل برسد ميتوانيد از حرير و يا ساتن سفيد استفاده نماييد.اساس چيدن نيز بشكلي ساده است و هرچه بيشتر سادگي رعايت شود ،به چيدمان مدرن نزديك تر ميشويد.

چيدمان سفره عقد به سبك سنتي

در چيدمان اين نوع سبك از سفره عقد از ظروف قديمي و يا ظروف جديدي كه طرحي قديمي دارند استفاده ميشود.براي زير اجزاي سفره از پارچه هايي نظير ترمه ،مخمل هاي سوزن دوزي شده و يا امثال اينها كه ماهيتي قديمي دارند استفاده ميشود.علاوه بر اين موارد ميتوان از گندم و يا برنج بشكلي كه بر روي زمين بشكلي مسطح پهن شده اند استفاده نمود.رنگ غالب در اين نوع از سفره ابي فيروزه اي ،كرم و رنگ هاي گرمي مانند قرمز و يا قهوه اي است.همچنين در اين نوع از تزئين سفره عقد استفاده از ديوان اشعار حافظ در كنار قران كاربرد دارد.دقت نماييد در اين نوع از چيدمان استفاده از گل آرايي به حد زياد مرسوم نيست و گل آرايي را با ميزان حداقل آن اجرا ميكنند تا اجزاي اصلي سفره بيشتر به چشم بيايد.

چيدمان سفره عقد به سبك كلاسيك

اين نوع از تزئين سفره بشكلي است كه محدوديت خاصي را براي شما ايجاد نميكند.بدين منظور ميتوانيد از انواع ظرف هاي شيشه اي يا كريستال ، ظروف با طرح هايي قديمي ، ظروف برنزي و … استفاده نماييد .همچنين استفاده از مجسمه هاي برنزي نيز در اين سبك بسيار مرسوم است.در اين سبك ، استفاده از رنگ ها محدوديت خاصي ندارد و از تمام تناژها ميتوان استفاده نمود .همچنين همانطور كه در بالاتر نيز ذكر شد براي زير سفره نيز محدوديت خاصي وجود ندارد.استفاده از حرير ،ساتن ،انواع پارچه هاي قديمي نظير پارچه هاي خامه دوزي و يا سوزن دوزي نيز استفاده ميشود.در اين سبك از چيدمان ، گل آرايي جزء جدايي ناپذير چيدمان است و در هر شرايطي من جمله بودجه اندك نبايد گل آرايي را از سفره حذف نماييد.حتي اگر لازم باشد كه ديگر اجزا را با قيمت نازلتر تهيه نمود اما گل ارايي نبايد حذف گردد.

يكي از خدمات مجالس كه توسط تشريفات عروسي ارائه ميگردد، تزيين سفره عقد مي باشد.

براي تزيين سفره عقد ، تيم متخصص تشريفات مجالس  از متدهاي روز دنيا و همچنين مطابق با سليقه عروس و داماد استفاده مي نمايد.

برخي از عروس و داماد ها براي زيبايي هر چه بيشتر سفره عقد خود، از باغ عروسي استفاده مي نمايند.

تزيين سفره عقد 2018سفره عقد - تشريفات عروسي سفره عقد - تشريفات مجالس جديدترين سفره عقد 2018 - خدمات مجالس جديدترين مدل سفره عقد بهترين مدل سفره عقد 2018

 
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:باغ عروسي مختلط
نوشته شده در 1397/7/12 
ساعت : ۱۰
نویسنده : miracle

 

باغ عروسي مختلط - باغ عروسي تهران - بهترين باغ عروسي

جشن ازدواج مراسمي است كه در زندگي افراد تنها يكبار اتفاق مي افتد لذا تمام عروس و داماد ها دوست دارند كه اين شب به بهترين شكل ممكن برگزار گردد.بنابراين سعي ميكنند كه تمام تلاش خود را انجام دهند تا در اين مراسم سنگ تمام بگذارند و طوري شرايط را انتخاب نمايند كه خواسته هاي خود ،خانواده و ميهمانانشان را براورده سازد.

در كشور ما برگزاري مراسم مختلط  در تالار به دليل سنت و مذهب ممنوع مي باشد . در مقابل تمام دختران دوست دارند در مهمترين شب زندگي خود در كنار تمام اعضاي خانواده خود اعم از پدر و برادران خود باشند و خاطرات خوبي را در اين شب از آن خود كنند.

بدين منظور ميتوان مراسم عروسي را در منزل عروس و يا داماد برگزار كرد.اين امر در قديم كه خانه ها متراژ زيادي داشتند ،امكان پذير بود و عروسي را در خانه ها و در حياط برگزار ميكردند.علاوه بر اينكه در اين زمان متراژ خانه ها كمتر شده و نميتوان از ميهمانان پذيرايي نمود ،حياط ها نيز به آپارتمان تبديل شده كه اين موضوع برگزاري مراسمي كه با پذيرايي از تعداد ميهمانان زياد همراه است ،به دليل مزاحمت صوتي براي همسايگان عملا امكان پذير نيست.

اما آيا دست كشيدن از اين خواسته با محدوديت فضاي خانه ها به بن بست ميرسد؟خير.راه حل اين موضوع برگزاري مراسم در يكباغ عروسي است.ايده و انتخابي كه امروزه توسط عروس و داماد ها بيشتر از برگزاري مراسم در يك تالار عروسي طرفدار دارد و روز به روز برا كسانيكه مراسم خود را در محيط باغ عروسي برگزار ميكنند ،به دليل مزايايي كه دارد ، افزوده ميشود.

باغ عروسي مختلفي وجود دارند كه با رعايت شئونات و قوانين كشور اقدام به اجاره امكانات خود براي برگزاري مراسم عروسي را ميدهند.علاوه بر اين برخي باغ عروسي ها وجود دارند كه علاوه بر برخورداري از محيط مختلط ،امكاناتي را دارند كه امكان جدا بودن محيط بانوان از آقايان را نيز فراهم ميكند.اين باغ هاي عروسي براي خانواده هاي سنتي تر نيز مناسب است زيرا هم ميتوان ويژگي هاي تالار را نظير جدا بودن محيط آقايان و بانوان و مسقف بودن محيط و آسودگي خاطر به دليل تغييرات آب و هوا را از آن خود كرد و هم مزاياي باغ عروسي را مانند استفاده از محيطي شاد و مفرح ،جذابيت و تازگي محيط براي ميهمانان ،استفاده از هوايي آزاد ،استفاده از كافي شاپ و چايخانه سنتي ، وجود بازارچه سنتي و … و صد البته امكان اينكه ميهمانان و عروس و داماد بتوانند در كنار خانواده هايشان باشند را به شما ميدهد.

تشريفات مجالس 

تشريفات عروسي

خدمات مجالس 

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:بهترين تشريفات مجالس
نوشته شده در 1397/7/9 
ساعت : ۰۷
نویسنده : miracle

 

بهترين تشريفات مجالس - باغ عروسي - خدمات مجالس - تشريفات عروسي

با گسترش مشغله هاي زندگي من جمله شاغل بودن افراد ، وقت آنان براي مديريت يك مراسم كه تمام جوانب آن به بهترين نحو برگزار گردد، محدود است .بنابراين يك راه اين است كه قيد برگزاري مراسم را بزنيم كه عملا كاري نشدني است .راه دوم اين است كه خودمان مديريت مراسم را در دست گيريم كه با توجه به محدوديت وقت و عدم تجربه ممكن است در مراسم خود با كمبودهايي مواجه شويم و در طول مراسم ضعف ها خود را نمايان سازند كه فرصتي براي جبران نيست و ممكن است خاطره ناخوشايندي را برايتان به جاي بگذارد.

و اما راه سوم و مناسبتر از دو راه ديگر سپردن كليه مراحل برگزاري مراسم خود به يك تشريفات مجالس است.اما سوال اينجاست كه در بين اين همه برگزاركننده تشريفات مجالس كه تبليغات آن ها را ميبينيم و در رسانه ها خودنمايي ميكنند كدام يك از آنان را انتخاب نماييم كه جزو بهترين ها باشد؟آيا نشانه خاصي دارند ؟چه مواردي را بايد در نظر گرفت تا به انتخاب بهترين ها منجر شود؟

نخست به بررسي حوزه فعاليت هاي تشريفات مجالس ميپردازيم.

حوزه فعاليت خدمات مجالس در زمينه تشريفات عروسي ،برگزاري ميهماني هاي كوچكتر نظير جشن تولد و يا جشن بازنشستگي ، افتتاحيه ها ، سمينارها ،مراسم ترحيم و … است.لذا خدمت رساني در هرگونه مراسمي كه تعداد نسبتا بالايي از ميهمان را داشته باشد را ميتوان جزو وظايف تشريفات مجالس به حساب آورد.

از جمله خدمات مجالس كه توسط تشريفات  ارائه ميشوند عبارتند از : معرفي محل مناسب من جمله باغ عروسي ،تالار و يا باغ تالار ، تزئين و گل آرايي سالن ،ميزها ،جايگاه عروس و داماد و … ، هماهنگي با فيلمبردار و عكس بردار ، معرفي شيريني فروشي،معرفي گروه هاي موسيقي  ،تهيه ظروف پذيرايي و ميز و صندلي ،نورپردازي و در نهايت تهيه و طبخ غذاها ، سرو دسر و غذا و پذيرايي از ميهمانان است.اما تمام اين موارد را بسته به بودجه خود ميتوانيد كم و زياد كنيد و برخي از آنان را حذف و برخي ديگر را مفصل تر در نظر بگيريد.

حال با دانستن وظايف تشريفات مجالس ،اين سوال پيش ميايد كه چگونه از بين تمام اين موسسات بهترينشان را انتخاب نماييم تا بتوانيم بهترين خاطره را از يك مراسم در ذهن خود و ميهمانانمان بر جاي بگذاريم؟

تشريفات عروسي - باغ عروسي - خدمات مجالس - تشريفات مجالس

قبل از هر كاري لازم است ايتدا بودجه خود را مشخص نماييد تا بنا بر آن بدانيد چه خواسته هايي را ميتوانيد از يك موسسه درخواست نماييد.

 • نكته اول : كيفيت بالاتر از كميت

اين موضوع را در نظر داشته باشيد كه تعداد خدماتي كه موسسه ارائه ميدهند نشان دهنده برتر بودن آن نيست بلكه ملاك كيفيتخدمات مجالس است.

 • نكته دوم:پرس و جو

ميتوانيد براي اطمينان از خدمات يك موسسه از كسانيكه قبلا از آن خدمت گرفته اند پرس و جو نماييد.

بدين منظور ميتوانيد سابقه كاري موسسه را بررسي نموده و يا در يكي از مراسمي كه توسط موسسه اداره ميشود ، شركت نماييد.

 • نكته چهارم : بررسي محبوبيت موسسه در شبكه هاي اجتماعي

ميتوانيد ميزان محبوبيت تشريفات عروسي را در شبكه هاي اجتماعي مورد ارزيابي قرار دهيد.بعنوان مثال در صورتيكه فيلمي از يك مراسم در اينستاگرامش منتشر نموده ،كامنتهاي زير پست را مورد بررسي قرار دهيد تا نظرات كاربران را در مورد اين موسسه بدانيد.

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:مزاياي خدمات مجالس
نوشته شده در 1397/7/7 
ساعت : ۰۷
نویسنده : miracle

 

مزاياي خدمات مجالس - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - باغ عروسي

با اينكه بسياري از زوجين براي مراسم ازدواج  خود وقت و هزينه زيادي را صرف ميكنند ، اما متاسفانه گاهي نتايج مطلوبي بدست نمي اورند و خواسته هاي آنان براورده نميشود.يكي از دلايلي كه اين ناكامي را بوجود مياورد ،عدم برخورداري از تجربه است.اين معضل تنها مختص به برگزاري مراسم ازدواج نيست و در تمام مراسم بزرگ كه تعداد ميهمانان زياد است و برگزاري مراسم نيازمندتشريفات عروسي  خاصي است، ديده ميشود.

حال در صورتيكه در اين زمينه تجربه كافي نداريد پيشنهاد ميشود برگزاري مراسم خود را به موسسات خدمات مجالس بسپاريد.

وظيفه يك تشريفات مجالس برگزاري مراسم از لحظه شروع و ورود ميهمانان تا لحظه خروج ميهمانان است.(حتي ميتوان گفت كه وظايف آنها مدتي پيش از شروع مراسم شروع ميشود ،مانند مديريت و تهيه و تدارك دكوراسيون ،فيلم برداري ،هماهنگي با شيريني فروشي ،تهيه غذا و …)

يكي از ابتدايي ترين چيزها كه در اجراي مراسم به آن نياز داريم يك مكان مناسب است.در صورتيكه شناخت كافي از تالار و يا باغ عروسي نداشته باشيد بايد وقت زيادي را براي اين موضوع بگذاريد تا بتوانيد محل مورد نظر خود را پيدا نماييد.اما در صورتيكه به يك خدمات مجالس مراجعه نماييد ، با ليست انبوهي از اين محل ها مواجه خواهيد شد كه تاييد شده از نظر كيفيت هستند.شما با توجه به تعداد ميهمانان ، بودجه ، موقعيت مكاني دلخواه ، فصل برگزاري مراسم و همچنين نوع مراسم ،ميتوانيد بهترين انتخاب را در كمترين زمان ممكن داشته باشيد.

از ديگر مزايايي كه با سپردن مراسم خود به يك تشريفات عروسي بدست خواهيد آورد، اين است كه تزئينات و اجراي دكوراسيون را به افراد ماهر و با تجربه در زمينه طراحي دكوراسيون خواهيد سپرد كه با استفاده از مهارت خود و همچنين اصول روانشناسي ، بهترين دكوراسيون را متناسب با موضوع مراسم شما ارائه دهند.

كيفيت  جزو يكي ديگر از مزاياي سپردن مراسم به خدمات مجالس است بدين منظور كه اگر شما بخواهيد به تنهايي مراسم خود را مديريت نماييد ممكن است به تمام افراد درجه اول فاميل خود نياز داشته باشيد تا براي پذيرايي از ميهمانان در طول مراسم بتوانيد از آنان كمك بگيريد .ضمن اينكه با اين عمل هيچ لذتي از مراسمتان نخواهيد برد ،به دليل عدم تجربه كافي و يا حتي تعداد كم افراد موجب ميشود كه به برخي از ميهمانان آنطور كه بايد خدمات ارائه نشود  كه موجب نارضايتي ميهمانان ميشود.اما در صورتيكه مراسم خود را به تشريفات مجالس بسپاريد ، اين موسسات با بهره برداري و برخورداري از افراد مجرب و آموزش ديده ،خدمات مجالس كاملي را براي شما و ميهمانانتان ارائه خواهند داد.

مزاياي خدمات مجالس - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس - باغ عروسي

اما بطور كلي و خلاصه مزاياي سپردان مراسم به خدمات مجالس بصورت زير است:

 • كاهش زحمات صاحب مراسم
 • افزايش چشمگير كيفيت
 • افزايش نظم و هماهنگي بين افراد خدمات دهنده
 • افزايش رضايتمندي ميهمانان
 • بهره مندي از ليست متنوعي از انتخاب ها
 • صرفه جويي در وقت و هزينه
:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:باغ عروسي در فصل پاييز
نوشته شده در 1397/7/4 
ساعت : ۰۶
نویسنده : miracle

 

باغ عروسي در فصل پاييز - خدمات مجالس - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس

عليرغم اينكه بسياري از افراد بهار و يا تابستان را براي برگزاري مراسم ازدواج خود انتخاب ميكنند ، هستند افرادي كه از زيبايي هاي پاييز غافل نيستند و مراسم خود را در اين فصل رنگارنگ برگزار ميكنند.فصل پاييز با مناظر و رنگها و طبيعت چشم نواز به زيبايي هرچه بيشتر روز عروسي شما كمك ميكند.حال اگر اين مراسم را در مكاني مانند باغ برگزار نماييد لذت داشتن مراسمي عاشقانه و بسيار زيبا را صد چندان نموده ايد .علاوه بر اين ميتوانيد فيلم و عكس هايي بسيار زيبا را نيز داشته باشيد ، زيرا فضاي باغ يك انتخاب رنگارنگ براي داشتن بهترين عكس ها را به شما ميدهد.همچنين اگر مراسم خود را در اين فصل برگزار نماييد، دغدغه دعوت ميهمانانتان را نيز نخواهيد داشت زيرا فصل تابستان تمام شده و كسي در مسافرت نيست.علاوه بر اين به دليل اينكهاجاره باغ عروسي در تابستان با تقاضاي بسيار بالايي مواجه است لذا قيمت آن نيز كمي بيشتر از فصول پاييز و زمستان است.بنابراين اگر براي اجاره باغ عروسي بحث اقتصادي آن نيز برايتان مهم است ، فصل پاييز بهترين گزينه براي برگزاري مراسم است.

براي رزرو باغ عروسي در فصل پاييز مي توانيد حدود ۲ الي ۳ ماه قبل به تشريفات مجالس مورد نظر خود مراجعه نماييد.

اما در صورتيكه قصد برگزاري مراسم خود را در فصل پاييز و در باغ عروسي داريد لازم است نكاتي را مد نظر قرار دهيد كه خاطره اي فراموش نشدني را از شب ازدواج خود در خاطر خود و ديگران ثبت نماييد.

برگزاري مراسم در باغ عروسي نيازمند انتخاب صحيح شما در تشريفات مجالس است زيرا كيفيت ارائه خدمات مجالس در باغ عروسي بسيار مهم است .

يكي از خصوصيات فصل پاييز جو متغير هواست.لذا از چند روز قبل از مراسم پيگير وضعيت آب وهوا باشيد كه در صورت لزوم باتشريفات عروسي مراسمتان در مورد احتمال بارش و مهيا نمودن فضاي سرپوشيده براي ميهمانان صحبت نماييد.

مورد ديگري كه در فصل پاييز براي برگزاري يك مراسم خاطره انگيز در باغ عروسي بايد مد نظر داشته باشيد اين است كه هوا زودتر تاريك ميشود لذا بايد روشنايي باغ عروسي را با دقت بيشتري مد نظر قرار دهيد كه چراغ هاي مناسبي براي شب تهيه ديده شده يا خير.ريسه هاي چراغ صرفا جنبه تزييني دارند و آنها را نبايد بدين منظور براي روشنايي باغ عروسي در نظر گرفت.فراموش نكنيد كه تمام قسمت هاي باغ از چراغ هاي بزرگ و پر نور برخوردار باشند.

باغ عروسي در فصل پاييز - خدمات مجالس - تشريفات عروسي - تشريفات مجالس

تمامي اين موارد جزو خدمات مجالس ، تشريفات عروسي به شمار مي آيد.

و اما در مورد پذيرايي پاييزه در باغ عروسي اين نكته را مد نظر داشته باشيد كه به دليل خنكي هوا لازم است براي ميهمانانتان نوشيدني گرم مانند چاي ،نسكافه ،قهوه و … تدارك ببينيد .براي شام نيز غذاهاي كبابي و سالاد هاي فصل را در نظر بگيريد .زيرا با هواي باغ عروسي تناسب دارد .همچنين براي غذاها و تزيينات ميزها از تم پاييزي غافل نمانيد.براي نزديك كردن تم پذيرايي خود به فضاي باغ ، تهيه شيريني هايي به شكل برگ كه با مارمالاد هويج تزيين شده اند ايده جالبي است.

:: ات مرتبط:
:: برچسب‌ها:[ ]