پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 8
ديروز : 8
افراد آنلاين : 1
همه : 1943
 
نكات مهم در شكايت كيفري
نوشته شده در ۱۹ فروردين ۱۳۹۷
ساعت : ۱۱:۵۴:۳۵
نویسنده : miracle
نظرات (0)

نكات مهم در شكايت كيفري - دعاوي كيفري

نكات مهم در شكايت كيفري – دعاوي كيفري

در اينكه شكوائيه چه شرايطي داشته باشد ماده 68 آيين دادرسي كيفري به آن اشاره كرده است.

نكات مربوط به شكوائيه

1- در صدر ماده 68 آيين دادرسي كيفري آمده است كه شاكي يا مدعي خصوصي مي‌تواند شخصاً يا توسط وكيل شكايت خود را مطرح كند حال در صورتي كه وكيل شكايت را مطرح كرد بايد دقت شود وكيل داراي پروانه رسمي وكالت از كانون وكلا يا مركز امور مشاوران قوه قضاييه باشد.

2- گاهي از اوقات بزه ديده در قسمت موضوع شكوائيه بيان داشته كه به ايشان توهين شده و مورد ضرب و جرح قرار گرفته است اما وقتي كه مقام قضايي شرح شكوائيه را مطالعه مي‌كند يا شكايت شاكي را استماع مي‌كند پي مي‌برد كه ايشان مثلاً بابت تهديد به قتل نيز شاكي مي‌باشد كه در چنين صورتي مقام قضايي بايد به اين امر دقت كند و ماده 99 قانون آيين دادرسي كيفري را رعايت نمايد كه در مبحث ارجاع به اين ماده مفصلاً اشاره مي‌شود.

3- به استناد ماده 51 قانون آيين دادرسي مدني دادخواست بايد به زبان فارسي نوشته شود و در صورت عدم رعايت اين نكته ضمانت اجرا براي آن پيش‌بيني شده است اما در خصوص شكوائيه نص قانوني مبني بر اينكه شكوائيه به زبان فارسي باشد وجود ندارد فلذا در صورتي كه شكوائيه به زبان‌هاي ديگر نوشته شود منع قانوني ندارد.

4- شكايت كيفري را در هر كاغذي مي‌توان نوشت و به مرجع قضايي برد ولي دادخواست حقوقي حتماً بايد در فرم مخصوصي به نام دادخواست نوشته شود و الا مورد پذيرش قرار نمي‌گيرد.

اطلاعات كامل در موضوع دعاوي كيفري را مي توانيد در لينك زير مشاهده نماييد.

دعاوي كيفري

همچنين مي توانيد سوالات خود را در موضوع دعاوي كيفري از وكيل پايه يك دادگستري تهران بصورت مشاوره حقوقي رايگان و آنلاين در پرسش و پاسخ حقوقي مطرح نماييد و پاسخ خود را دريافت نماييد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: وكيل پايه يك دادگستري تهران, بهترين موسسه حقوقي,مشاوره حقوقي رايگان و آنلاين, دعاوي كيفري,موسسه حقوقي دادآرمان, وكيل آنلاين تلگرام،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]